یک فرصت استثنایی خرید از سایت | از تخفیفات شگفتانه ما غافل نشوید

چه آبمیوه گیری بخرم؟

چه ابموه گیری بخریم؟
Rate this post

سوالی که در طول زندگی حداقل یک بار با آن برخورد خواهیم پرسید که چه آبمیوه گیری بخرم؟. خرید آبمیوه گیری امروزه در کنار سایر وسایل خانگی آشپزخانه جزو ضروریات است. چرا که همه ما امروزه به مبحث تغذیه سالم بیش از پیش اهمیت می دهیم. کاملا شفاف و روشن است که آّمیوه های صنعتی به دلیل داشتن مواد افزودنی، شکر و انواع اسانس های مختلف می توانند مضر باشند. و ارزش تغذیه ای نداشته باشند.

اما چرا آبمیوه؟

آبمیوه تازه یکی از نوشیدنی های مغذی لازم و ضروری برای سلامت می باشد. که خیلی راحت می توانیم در 10 ای 15 دقیقه در منزل، محیط کار و یا هر جایی دیگر تهیه کنیم.

بسیاری از ما ممکن است اختلالات گوارشی و هضم داشته باشیم، که توانایی بدن ما برای جذب مواد مغذی از سبزیجات و میوه ها را کاهش می دهد. آب میوه های تازه خیلی راحت جذب شده و مستقیماً وارد جریان خون شما می شوند. متأسفانه، آب میوه های خریداری شده در فروشگاه به دلیل فرآیند پاستوریزه کردن و افزودنی های مختلف عملاً هیچ ماده مغذی ندارند.

آبمیوه گیری ها به شما امکان می دهد طیف گسترده ای از میوه ها و سبزیجات را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

بسیاری از ما هر روز سبزیجات و میوه های یکسانی می خوریم یا بدتر از آن، حتی هیچ کدام را به طور منظم نمی خوریم! به دلیل دوست نداشتن طعم یکی سبزی مخصوص و یا میوه ممکن است از ویتامین ها و مواد مغذی آن محروم شویم . ولی با استفاده  از آبمیوه گیری، می توانید از طیف وسیعی از سبزیجات و میوه ها را با هم مخلوط کرده و از نوشیدنی سرشار از مواد مغذی و سالم لذت ببرید.

آب تازه فواید سلامتی باورنکردنی دارد. پس از مصرف منظم آب سبزیجات تازه ، که به شدت قلیایی هستند، سطح انرژی، هضم و عملکرد ذهنی بهبود یافته، پوست شفاف تر و حس کلی سلامتی را تجربه خواهید کرد.

خوب حالا که با فواید آبمیوه گیری اشنا شدیم سوال مهم اینکه چه نوع ابمیوه گیری را برای خرید انتخاب کنیم؟ بهترین نوع آبمیوه گیری کدام است؟ و هنگام خرید آبمیوه گیری به چه نکاتی باید توجه کیم؟

انواع آبمیوه گیری

آمیوه گیری ها بر اساس نحوه عملکردشان به 2 نوع گریز از مرگز و فشاری تقسیم بندی می شوند.

انواع ابمیوه گیر

گریز از مرکز :

آبمیوه گیری های گریز از مرکز که به آبمیوه گیری های پرسرعت نیز معروف هستند، این نوع دستگاه ‌ها در ابتدا با پودر کردن میوه‌ها و سبزیجات در برابر یک تیغه برش گرد که خیلی سریع در برابر صافی فلزی می‌چرخد، آب میوه را استخراج می‌کنند. نیروی گریز از مرکز ایجاد شده توسط حرکت چرخشی سطح برش، آب میوه را از یار قسمت های میوه و سبزیجات  جدا می کند. معمولا موتور این نوع آبمیوه گیری با سرعت 15000 دور در دقیقه می چرخد که برای آبگیری کل سیب به اندازه کافی سریع است.

مزایای آبمیوه گیری گریز از مرکز:

آبمیوه گیری از دورهای سریع در دقیقه استفاده می کند که به استخراج سریع آب کمک می کند.

آسان برای استفاده

زمان آبگیری سریع

خرید ارزان تر

اگر مطمئن نیستید که کدام نوع  آبمیوه گیری برای شما مناسب است، این نوع گزینه بسیار خوبی است.

معایب آبمیوه گیری گریز از مرکز:

آبمیوه‌گیری نمی‌تواند سبزی‌های برگ‌ دار و جوانه گندم را آب‌گیری کند

RPM بالا حرارت تولید می کند که آب میوه را سریعتر اکسید می کند.

سر و صدای زیادی ایجاد می کند. به دلیل عمل سنگ زنی و برش.

این نوع آبمیوه گیری در مقایسه با آبمیوه گیری های جونده آب کمتری تولید می کند.

کاهش کیفیت آب میوه به دلیل تیغه های چرخشی سریع که گرما تولید می کنند و آنزیم های مفید را از بین می برند.

آبمیوه گیری فشاری یا پرس(معروف به آبمیوه گیری جونده):

آبمیوه گیری های فشاری یا پرس که به نام آبمیوه گیری جونده نیز شناخته می شوند. از فرآیند استخراج آب میوه دو مرحله ای برای خرد کردن تکه های ریز میوه ها و سبزیجات استفاده می کنند. آبمیوه گیری در حین عبور پالپ از شفت مارپیچ، آن را فشرده می کند. سرعت استخراج آبمیوه پایین‌تری است.  میوه‌ها و سبزیجات را به آرامی فشرده می‌کند تا آب آن‌ها خارج شود. اما قیمت بالاتری نشسبت به سایر انواع دارد . سرعت استخراج کندتر و دقیق تر این نوع آبمیوه گیر،  آبمیوه با کیفیت بالاتر و با مقدار بیشتری با ما می دهد. به دلیل 40 -80 RPM حداقل اکسیداسیون را در آبمیوه تولید شده داریم در نتیجه ماندگاری آب میوه بیشتر شود.

مزایای ابمیوه گیر فشاری:

نسبت به آبمیوه گیری گریز از مرکز مواد مغذی بیشتری را حفظ می کند.

گرما تولید نمی کند.

مقدار آبمیوه تولیدی بیشتری دارد.

عملکرد آن  بی صدا است.

حداقل دور ریز و پسماند را دارد.

برای آبگیری سبزی های برگ دار، جوانه ها و گیاهان مناسب است.

آب میوه با حفظ یکپارچگی آنزیم تا 72 ساعت ماندگاری بیشتری دارد.

سرعت های پایین تر به معنای تولید گرمای کمتر، حفظ مواد مغذی و آنزیم های بیشتر است.

برخی از مدل‌ها عملکردهای دیگری را برای پردازش مواد غذایی ارائه می‌دهند، مانند امکان تهیه شیر آجیل، کره آجیل، شربت، پاستا و بستنی.

معایب ابمیوه گیر فشاری

مدت زمان بیشتری طول می کشد تا آبمیوه درست شود

سنگین تر از آبمیوه گیری گریز از مرکز

نیاز به اماده سازی میوه ها و سبزیجات دارد. باید موارد را به قطعات متوسط خرد کنید.

هزینه اولیه بالاتر

10 نکته ای که باید قبل از خرید آبمیوه گیری در نظر بگیرید.

1. چه میوه‌ها و سبزیجاتی را می‌خواهید آب بگیرید؟

سعی کنید و تخمین بزنید که چند درصد از هر یک از موارد زیر را می‌خواهید آبگیری کنید.

میوه‌های نرم، مرکبات، میوه‌های سفت‌تر، سبزیجات و سبزی‌های برگ‌دار.

 با توجه به تنوعی که در رژیم غذایی دارید باید تصمیم بگیرید که نیاز های مصرفی شما چگونه است . متأسفانه هیچ آب‌میوه‌گیری به گونه‌ای طراحی نشده است که در تمام موارد فوق عالی باشد، بنابراین مهم است که به طور کلی آنچه را که در درجه اول برای آبمیوه‌گیری برنامه‌ریزی می‌کنید، شناسایی کنید، زیرا این امر به شدت بر بهترین آبمیوه‌گیری برای نیازهای شما تأثیر می‌گذارد. به عنوان مثال برای مصرف روزانه خودم می دانم که تقریباً 10٪ میوه های نرم، 25٪ سبزیجات برگدار و 65٪ سبزیجات و میوه های سفت جزو موادی است که وارد دستگاه ابمیوه گیری می کنم، در نتیجه یک آبمیوه گیری جونده برای نیازهای من مناسب است.

2. زمان درست کردن آب میوه – چه مقدار آب میوه در روز؟ 1 لیوان، 1 لیتر، 3 لیتر؟

چند بار در روز یا هفته می خواهید آب میوه بگیرید و چه مقدار آبمیوه باید درست کنید؟

آیا این فقط برای شما، شما و شریک زندگیتان یا کل خانواده شماست؟ آیا زمان لازم برای تهیه آبمیوه یک نگرانی عمده است؟

آبمیوه گیری های جویدنی در حالی که آبمیوه گیری با بالاترین کیفیت تولید می کنند. بسیار کندتر از آبمیوه گیری گریز از مرکز با سرعت بالا هستند. اگر باید به سرعت مقدار زیادی آبمیوه درست کنید و مایلید کمی از کیفیت زا فدای زمان کنید، آبمیوه گیری های گریز از مرکز گزینه خوبی هستند. اما اگر کیفیت آبمیوه نگرانی اصلی شماست و قصد دارید به طور عمده سبزیجات و سبزی های برگ دار آب بگیرید.

پس آبمیوه گیری جونده بهترین انتخاب است، خبر بد این است که آبمیوه گیری جونده در مقایسه با آبمیوه گیری گریز از مرکز 60 تا 100 درصد زمان بیشتری برای تهیه آبمیوه صرف می کند. به عنوان مثال، برای آبمیوه گیری با نوع فشاری یا جونده حدود 5-7 دقیقه طول می کشد تا یک 500 میلی لیتر آبمیوه درست کنید، در حالی که یک آبمیوه گیری گریز از مرکز فقط 3-4 دقیقه طول می کشدتا همین مقدارآمیوه را به شما بدهد. در مقیاس های زیاد زمان قابل توجه است(البته ضایعات بسیار بیشتری خواهید داشت. !)

3. بودجه شما

به طور معمول با افزایش قیمت، عملکرد آبمیوه گیری نیز افزایش می یابد. با قیمت بالاتر، آبمیوه‌دهی بیشتر، ویژگی‌های بیشتر، تمیز کردن آسان‌تر محصول، گارانتی بهتر و در بسیاری از موارد محصول جذاب‌تر خریداری خواهید کرد .

اگر قصد دارید آبمیوه گیری را به بخشی کلیدی از رژیم غذایی و رژیم سلامتی خود تبدیل کنید، توصیه می کنیم در قیمت آن کوتاهی نکنید، بسیاری از مردم با خرید یک آبمیوه گیری گریز از مرکز ارزان قیمت کمتر از 4 میلیون آب میوه گیری را شروع می کنند. این اقتصاد کاذب است. ممکن است به سرعت از تلاشی که برای مونتاژ آبمیوه گیری انجام می شود، ضایعات زیاد و در واقع کیفیت پایین آبمیوه و آبمیوه گیری ناامید شوید و به نوبه خود آبمیوه گیری تبدیل به یکی دیگر از وسایل آشپزخانه شود که گرد و غبار را جمع می کند یا بدتر از آن در سال اول خراب می شود. اگر بخواهید بیش از 10 میلیون خرج کنید، یک آبمیوه گیری با کیفیت بالا خواهید داشت که حداقل 10 سال عمر می کند.

4. گارانتی

آبمیوه‌گیری‌ها با ضمانت‌های متفاوتی در بازار موجود است، معمولا اکثر آبمیوه‌گیری‌های گریز از مرکز با سرعت بالا تنها با 1 تا 5 سال ضمانت ارائه می‌شوند، در حالی که، آبمیوه‌گیری‌های جونده با 10 سال ضمانت داخلی به علاوه گارانتی داخلی برای موتور 5 سال عرضه می‌شوند. به علاوه حتما به گارانتی قطعات توجه کنید که در صورت مشکل در کجا می توانید از ضمانت نامه استفاده کنید و چه مواردی را پوشش می دهد.

5. قابلیت آبگیری سبزیجات برگدار

به نظر من بزرگترین مزیت آبمیوه گیری ظرفیت استخراج آبمیوه سبزیجات سبز برگ است. هیچ ماده غذای دیگری به اندازه سبزیجات برگدار از نظر ویتامین ها، مواد معدنی و آنزیم ها غنی نیستند، به ویژه جوانه گندم، اسفناج، کلم پیچ، برگ برگ، کلم و غیره. توصیه ما این است که از آبمیوه گیری های جونده (تک دنده = خوب، دنده دوقلو = بهترین) استفاده کنید که در استخراج آب سبزجات برگدار عالی هستند.

6. توان مصرفی

بیشتر آبمیوه‌گیری‌ها بین 400 تا 2000 وات هستند، اما بهترین توان مصرفی برای این محصولات بالاتر از 700 وات در نظر گرفته شده است. این توان برای تأمین انرژی آبمیوه گیری  پوست سفت و آب میوه کافی است.

7. اندازه لوله تغذیه

توانایی آب‌گیری سیب کامل و سایر میوه‌ها و سبزیجات برای افرادی که می‌خواهند زمان آماده‌سازی مربوط به خرد کردن میوه‌ها و سبزیجات را قبل از آب‌گیری کاهش دهند، مهم است. اکثر آبمیوه‌گیری‌های گریز از مرکز دارای آب‌گیرهای بزرگی برای گرفتن سیب‌های کامل و غیره هستند… بیشتر آب‌میوه‌گیری‌های فشاری، دهانه ورودی کوچک‌تری دارند که معمولاً ۴ سانتی‌متر است.

8. ویژگی ها و لوازم جانبی اضافی

بسیاری از آبمیوه گیری ها در حال حاضر با انواع ویژگی های پردازش مواد غذایی عرضه می شوند. به عنوان مثال بسیاری اکنون می توانند روغن، کره آجیل، بستنی و شربت، پاستا، یخ خرد شده و قهوه درست کنند، می توانند شیر سویا و بادام و مجموعه ای از ویژگی های آسیاب و چرخ کردن دیگر درست کنند. قطعاتی همچ.ن خرد کن جدا و یا همزن به همراه داند و در واقع یک غذا ساز همه کاره به حساب می ایند.

هرچند داشتن لوازم جانبی امکان دارد کمک زیادی داشته باشد اما حتما توجه کنید که کیفیت نهای بخش آبمیوه گیر را در انتخاب خود لحاظ کنید.

9. کم صدا بودن

اهمیت کم صدا بودن محصولاتی که می خریم روز به روز به خاطر پیچیدگی زندگی ها افزایش پیدا کرده است. اگر از آن دسته از افرادی هستید که به شدت به صر و صدای محصولات حساسیت نشان میدهید حتما هنگام خرید به این ویژگی توجه داشته باشید.

10. طراحی و زیبایی شناسی آبمیوه گیری

در نهایت طراحی و زیبایی دستگاه نیز از مواردی است که می تواند در خرید ما تاثیر زیادی داشته باشد.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری در
https://tiwakala.com/?p=3384
لینک کپی شد
0
X