یک فرصت استثنایی خرید از سایت | از تخفیفات شگفتانه ما غافل نشوید

بهترین اتو بخار دستی +راهنمای خرید

4/5 - (4 امتیاز)

دوست داشته باشید یا از آن متنفر باشید، اتو کردن اجتناب ناپذیر است. همیشه چروک‌هایی وجود دارد که فقط یک اتوی مطمئن می‌تواند آنها را از بین ببرد. با این حال، پیدا کردن اتو بخاری که چین‌های سرسخت را هم به سرعت و هم به طور موثر از بین ببرد می‌تواند کار مشکلی باشد.

امروزه با رشد تکنولوژی روز به روز شاهد تولید اتو بخار های متنوع در طرح و رنگ های جذاب با کارایی های متفاوت از سوی سازندگان لوازم خانگی در سراسر دنیا هستیم و این امر انتخاب و خرید را برای ما بسیار سخت کرده است

با توجه به شرایط اقتصادی طبیعتا هیچ یک از ما اهل ریسک و خرید های بسیار زیاد اتو بخار نیستیم. و بهترین خرید در این وضعیت بهترین گزینه است.

اما خوب چطوری بفهمیم که بهترین برند اتو بخار کدام ها هستند؟ و یا بهترین اتو بخاری که می توانیم بخریم و از آن به شدت راضی باشیم کدام است؟

با ما همراه باشید تا در ادامه بهترین مارک های اتو بخار ار با هم بشناسیم.

انتخاب بهترین اتو بخار خانگی

وقتی کلمه “اتو” را می شنوید، یک اتو بخار سنتی احتمالا اولین چیزی است که به ذهنتان خطور می کند. این مدل های جمع و جور دارای یک مخزن آب داخلی هستند که گرم می شود و بخار را آزاد می کند تا هرگونه چین و چروک را از بین ببرند. هر چه بخار خروجی آن بیشتر باشد، موثرتر خواهد بود.

بهترین اتو بخار از دیدگاه بسیاری از مصرف کنندگان در سر تا سر دنیا، اتویی است که برای در دست گرفتن راحت و سبک وزن بوده،دارای بخار قوی و ظرفیت مخزن بالا باشد. به طوری که کار با آن خسته کننده نباشد، موجب درد عضلات به خاطر سنگینی اتو و تکرار اتوکشی نشود و در حین حال به راحتی ودر کمترین زمان ممکن امر اتوکشی لباس ها تمام شود.

همیشه این را در نظر بگیرید که هدف شما از اتو کشی چیست و می خواهید دستگاه اتوی خریداری شده دقیقا چه کاربردی برای شما داشته باشد. چرا که امروزه بر اساس استاندارد ها و تکنولوژی مدل های مختلف اتو بخار در برند های معتبر به بازار ارائه شده اند.

برای مثال شما می توانید انواع اتو های ایستاده، مخزن دار و یا اتو بخار های خانگی را در بازار به راحتی پیداکنید. در ظاهر کار هر کدام از این نوع اتو ها صرفا اتوکشی و از بین برند چین و چروک لباس هاست اما با توجه به امکانات کاربرد و عملکرد های متفاوتی دارند.

مواردی که هنگام خرید اتوی بخار خانگی باید به آن ها توجه کنیم:

جنس کف اتو بخار:

اولین و مهمترین مواردی که باید به آن توجه کنیم جنس کف اتو بخاری است که می خواهیم خریداری کنیم.

امروزه اتو ها از جنس هایی همچون استیل، سرامیک، تیتانیوم، استیم گلاید، تفلون و استیم گلاید پلاس به بازار ارائه می شوند؛ در ادامه ویژگی های خوب و معایب هر کدام از این جنس ها را بررسی می کنیم.

جنس کف استیل:

این جنس معمولا در اتوهای قدیمی بیشتر مورد استفاده قرار می گرفت. اتو های بدون بخار از این جنس کفه ساخته شده اند.

این جنس ترکیبی از فولاد ضد زنگ و کروم می باشد. به دلیل چسپدگی استیل به الیاف پاره ها  و همچنین براق کردن لیاف و خراب شدن بافت پارچه ها امروزه دیگر از این نوع جنس استفاده نمی شود و می توان گفت که از رده خارج شده است. این جنس معمولا از قیمت ارزانتری برخوردار است.

از ویژگی های خوب جنس استیل می توان به مواردی همچون توزیع کننده خوب گرما، انتقال گرما، محکم بودن، سطح صاف نام برد.

جنس کف سرامیکی:

این نوع جنس از آلومینیوم یا پلاستیک که با لایه سرامیکی پوشیش داده شده است تولید می شوند.

از ویژگی های خوب این نوع جنس می توان به پخش گرما به صورت یکنواخت، سرعت بالای انتقال گرما، سطح صاف و صیقلی، هدایتگر سریع گرما اشاره کرد.

اجناس سرامیکی به دلیل رسانای بالای گرم و سطح صاف آن به خوبی بر روی پارچه حرکت کرده و هیچ گونه چسپندگی و یا براقی برای  لباس نخواهد داشت تمیز کردن آن آسان بوده و به راحتی می تواندی لباس های زیادی را با آن اتو کنید.

از معایب این جنس این است که به مرور زمان پوشش سرامیکی آن از بین می رود و همچنین به دلیل دمای بالای اتو ممکن است باعث ذوب شدن لیاف لباس های ظریف شود.

جنس  کف تیتانیوم:

جنس کفه تیتانیوم در وقع از آلومینیوم و فولاد ساخته شده است و جنسی سبک وزنی می باشد. این جنس در برابر خراشیدگی و اکسیداسیون و آسیب ناخواسته و ترک مقاومت بالایی دارد. انتقال دهنده سریع دما می باشد در نتیجه در زمان کمتری دستگاه اماده اتو کشی می شود.

سطح براق و صیقلی و ضد لک کف تیتانیوم اتو کشی راحتی را به ارمغان می اورد.

از معایب این جنس می توان به سوزاندن و چسپندگی کف اتو به پارچه های ابریشمی و نازک به دلیل انتقال گرمایی بسیار بالا اشاه کرد.

جنس کف تفلون:

تفلون یکی از جنس هایی است که به دلیلخاصیت نسوز و غیر چسبنده آن در ساخت وسایل خانگی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. تقریبا هیچ اثری بر روی پارچه نمی گذارد و به آرامی انواع پارچه های نازک را اتو کرده بدون هیچ گونه اثرات مخرب بر بافت لباس ایجاد کند.

از ضعف های این نوع جنس می توان به احتمال خراب کردن زیپ و قفل و دکمه های لباس ها اشاره کرد.

جنس کف استیم گلاید:

کف استیم گلاید که از بهترین جنس های موجد در بازار می باشد از سرمت، شیشه و یا سرامیک ساخته می شود.

این جنس در برابر خط و خش بسیار مقاوم می باشد و حرک بسیار روانی بر روی سطح پارچه دارد.

به دلیل دارا بودن سوراخ های متراکم با قطر های مختلف گرما و بخار را به صورت یکنواخت توزیع کرده و به راحتی تمام اناع پارچه ها را اتو می کند. رسانایی بالای گرما را دارد. سرعت گرم شدن بالا و نگهداری گرمای بسیار خوبی را دارد .

این جنس از با کیفیت ترین و بهترین جنس کف اتو می باشد. مستحکم بوده و به راحتی بر روی پارچه حرکت داشته و هیچ گونه چسپندگی ندارد. نوک تیز آن امکان اتو کشی دکمه، درزها، زیپ و پلیسه ها را فراهم کرده است.

از معایب این جنس می توان به داشتن قیمت بالاتری نسبت به سایر جنس ها اشاره کرد.

در نهایت:

برای انتخاب جنس اتو بخاری که می خواهید خریداری کنید به فاکتور هایی همچون ضد خش بودن، عدم چسپندگی، توزیع یکنواخت گرما، مقاومت و استحکام جنس توجه کنید. چرا که بهترین اتو اتویی خواهد بود که هیچ گونه اسیبی به الیاف پارچه وارد نگرده و طول عمر بالای داشته باشد. که در این بین اتو هایی با کف استیم گلاید در اولویت قرار دارندو در ادامهمی توانید به اتو هایی با جنس کف سرامیک و تیتانیوم مراجعه کنیم.

توان دستگاه:

هرچقدر توان دستگاهی که انتخاب کرده اید بالاتر باشد نشان دهنده عملکرد بهترآن دستگاه می باشد. اتو بخار های خانگی درتان های متفاوتی در بازار به فروش می رسند. در هنگم خرید به طرف اتو بخار هایی که توان مصرفی کمتر از1700 تا 1800 دارند نروید چرا که از کیفیت بسیار پاینی برخوردار بوده و قطعا برای اتو کشی مناسب نیستند.

بهترین رنج اتو بخار 2600 تا 3200 وات می باشد. این را در نظر داشته باشید که تان مصرفی ارتباط مستقیمی با بخار دهی و توانایی اتوکشی دستگاه دارد.

بخار دهی عمومی:

می توان گفت تقریبا همه اتو های موجود در بازار دارای بخار دهی لحظه ای و پیوسته هستند . اما توانایی بخار دهی عمومی در همه اتو بخار ها وجود ندارد در واقع این توانایی برای مواقعی است که شما لباس های آویزان  و یا لباس هایی را که بر روی چوب لباسی هستند را می خواهید اتو کنید. پس این توانایی در اتو بخار می تواند برای برخی افراد بسیار مهم باشد و باید هنگام خرید به این فاکتور تجه کند.

و این نکته را فراموش نکنید که هرچه بخار دهی پیوسته بالای داشته باشد توانایی از بین بردن چین و چروک نیز بهتر خواهد بود.

وزن اتوبخار:

یکی از باورهای غلطی که وجود دارد این است که تصور می کنیم که هرچقدر اتو وزن بالاتری داشته باشد توانایی اتو بهتر است و طولعمر بالاتری دارد در صورتی که این طور نیست چرا که ممکن است وزن زیاد اتو امر اتو کشی را سخت کرده و همچنین به الیافت لباس به دلیل وزن زیاد اسیب برساند.

اتو های سبک ورن نیز به دلیل سبکی زیاد ممکن است توانایی از بین بردن چین و چروک ها را به خوبی نداشته باشد.

در نتیجه بهتر است که وزن اتوبخار نه زیاد سنگین باشد و ه زیاد سبک. بهتر است اتویی را انتخاب کنید که با آن احساس راحتی می کنید و برای نگهداری آن به زحمت و سختی نیافتید.اتویی که خیلی سنگین است یا دسته ای ناراحت کننده دارد، کار را برای بازوها و دست های شما سخت تر می کند. مقداری وزن می تواند برای از بین بردن چین و چروک ها از پارچه مفید باشد، اما داشتن ترکیب مناسب وزن، دسته ارگونومیک و بخار قوی اتو کردن را بسیار آسان می کند.

طول سیم:

سیمی که حداقل 1.2متر طول دارد، تحرک بیشتری را برای شما فراهم می کند تا در تمام طول میز اتو کار کنید و در صورت قد بلند، استفاده از اتو را آسان تر می کند. اگر پریزهای برق شما در موقعیت مناسبی قرار نگرفته باشند، سیم بلند نیز مفید است.

ویژگی های ایمنی:

خاصیت خاموش شدن اتو ماتیک یکی از مهمترین مواردی است که باید به آن توجه کنیم. اکثر اتوهای جدید این ویژگی را دارند. اگر اتو برای چند ثانیه یا چند دقیقه بدون حرکت باشد، چه صاف و چه در حالت ایستاده، برق را قطع می کند. برخی از اتوها نیز وقتی در کنار خود باقی می مانند خاموش می شوند. خاموش شدن خودکار می تواند از آتش سوزی جلوگیری کند، اما اگر اتو به سمت پایین رها شود، گرمای ذخیره شده همچنان می تواند پارچه را بسوزاند. این یک ویژگی مهم برای همه اتوهای بخار، به ویژه برای مبتدیان است.

تنظیمات اتوبخار:

معمولا اتوها دارای صفحه، اسلاید یا کنترل دیجیتال هستند. مطمئن شوید که تنظیمات اتوبخار به راحتی قابل مشاهده و تنظیم هستند و لیست تنظیمات پارچه باید به راحتی قابل مشاهده باشد. یک کنترل دما که به وضوح مشخص شده و به راحتی قابل دسترسی است، ترجیحاً در جلوی دسته، یک امتیاز مثبت است. اکثر اتوها دارای چراغ نشانگر هستند تا روشن بودن برق را نشان دهند.

سیستم خود تمیز شونده:

کلیه آّ های مصرفی ما دارای مواد معدنی زیادی است که ممکن است برای دستگاه هایی همچون اتوبخار ها ایجاد انسداد کنند و موجب خرابی و کاهش طول عمر مفید آنها گردند در نتیجه سیستم خود تمیز کنندگی یکی از ویژگی های مثبت اتوبخار محسوب می شود که رسوبات معدنی را از دریچه ها پاک می کند. اغلب اتو ها با داشتن دریجه و فیلنتر های مخصوص این خاصیت را ایجاد می کنند که به راحتی بخار تمیز و عاری از مواد معدنی را ایاد کرده و در نهایت ما به راحتی می توانیم با استفاده از درچه مخصوص رسوبات را از دستگاه جدا کنیم.

ظرفیت مخزن:

اتو که دارای ظرفیت بالایی است قطعا در اولویت قرار دارد. حجم مخزن بالا به ما این قابلیت را می دهد که مدت زمان بیشتری از اتو استفاده کرده و بخار بهتر و طولانی تری تولید می کند.

در خصوص انواع اتوها و نکاتی که باید هنگام خرید به آن توجه کنید، تا بتوانید اتوی مناسب خود را پیدا کنید در مقاله نکاتی که باید در هنگاه خرید اتو بخار به آن توجه داشته باشیم به طور مفصل تری بحث کرده ایم برای اطلاعات بیشتر حتما آن را مطالعه کنید.

بهترین برند اتو بخار

اتو بخار تفال Tefal

اتو بخارهای قدرتمند شرکت تفال با عملکرد بخار مداوم و بخارشوی قوی خود، در انبوهی از اتوها بسیار عالی است.

وجه تمایز عالی اتو های بخار سری جدید،  فناوری فیلتر MicroScale آن است که حتی کوچکترین ذرات رسوب آهک را فیلتر و جذب می کند تا اتو بخار «خالص» تولید کند که هیچ اثری از رسوب روی لباس شما باقی نمی گذارد.

کفی تمیزکننده خودکار Durillium Airglide با توزیع یکنواخت بخار در کل صفحه، اتو کشی بسیار نرمی را بر روی پارچه‌های با بافت بالا و سنگین ایجاد می کند.

یکی دیگر از ویژگی های هوشمندانه این برند، خاموش شدن خودکار اتو در صورت عدم استفاده از آن به مدت هشت دقیقه یا پس از 30 ثانیه ، می باشد. از دیگر ویژگی های این برند:

در از بین بردن رسوبات آهک عالی است

طول سیم بلند اتوها

تقویت بخار و خروجی بخار قدرتمند

سر خوردن خوب کفی روی انواع لباس

محدوده های قدرت 1500 تا 3300 وات

وزن: 1.45 کیلوگرم

ظرفیتمخزن آب: 350 میلی لیتر تا 500 بسته به نوع متغییر

بخار مداوم: 40-60 گرم در دقیقه

شات بخار:160 تا  260 گرم

جنس کفی: دوریلیوم ایرگلاید

اتو بخار برند Russell Hobbs

با عملکرد بخار و اسپری عالی، کار اتو کردن لباس‌های شما حتی در صورت داشتن سرسخت‌ترین چین‌هابه راحتی صورت می گیرید.

دارای ویژگی هایی همچون: خاموش شدن خودکار در صورت بیکار ماندن یا تمام شدن آب آن.

این اتو که به مخزن آب 350 میلی‌لیتری مجهز شده است، می‌تواند بخار 210 گرمی را نیز تولید  کند تا چین‌های جین یا کتانی را به سرعت از بین ببرد. خیلی سریع گرم می شود ، دارای ویژگی خود تمیز شوندگی سه گانه است که به کاهش رسوب آهک برای افزایش عمر اتو کمک می کند.

مشخصات کلیدی:

ظرفیت: 350 میلی لیتر تا 500 میلی لیتر

بخار مداوم: 45 گرم در دقیقه

شات بخار: 210 گرم

وات: 3100 تا 3300 وات

جنس کفه : سرامیک

اتو بخار فلیپس

اتو بخار فیلیپس با ویژگی‌های قدرتمندی مانند انفجار بخار 250 گرمی و کفی SteamGlide، کوه‌هایی از لباس‌های چروک را به راحتی از بین می برد .

این برند  اتوهای با توان 1200 وات تا  2600 وات دارای مخزن آب 300 -450 میلی لیتری برای ظرفیت و قابلیت بخار بیشتر تولید می کند. ازدیگر ویژگی های این برند بخاردهی  عمودی می باشد تا بتوانید لباس‌های آویزان را به راحتی اتو کنید . طراحی سیم برق برند فیلیپس در محدوده 1.5 تا 2 متر است تا فضای زیادی برای کار در اختیار شما قرار ‌دهد.

از دیگر ویژگی ها می توان به :

رسوب گیر، مخصوصاً در مناطقی که آب سخت دارند، مفید است.

ضد چکه، ازچکه کردن اتو بر روی  لباس ها در هنگام اتو کشیدن که اغلب در دماهای پایین مشکل ساز است، جلوگیری می کند.

به راحتی پر و خالی می شود

بخار مداوم: 45 گرم در دقیقه

شات بخار: 200-250 گرم

جنس کفی: پلی کربنات

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری در
https://tiwakala.com/?p=2622
لینک کپی شد
0
X